سفارش تبلیغ
خرید بلیط هواپیما، خرید و رزرو اینترنتی ، چارتر، سامتیک

فواید نماز شب

1)باعث خشنودی خدا و دوستی ملائکه است.

 2) باعث مباهات خداوند بر فرشتگان است.

 3) باعث درخشش برای اهل آسمان همانند ستارگان است.

 4) باعث روشنی دل است.

 5) باعث استجابت سریع دعا است.

 6) باعث پذیرش توبه و پاک شدن از گناهان از جانب حضرت حق است.

 7) باعث کفاره گناهان است. است.

 8) باعث زیبایی صورت و شادابی چهره و نورانی شدن آن در طول روز است.

 9) باعث سلامتی و تندرستی و رفع انواع بیماریهای جسمی و روحی است.

 10) باعث از بین رفتن غم و اندوه و تقویت نور چشم است.

 11) باعث تمسک یافتن به اخلاق انبیاء و اولیای خداوند است.

 12) باعث انجام دادن سنّت پیامبران و صالحان است.

13 )باعث تابش نور خدا به او می‌شود..

 14) باعث مهر و محبت و محبوب القلوب شدن بین مردم است.

 15) باعث افزایش عمر است.

 16) باعث جلب رزق و روزی فراوان و ادعای قرض است.

 17) باعث نوعی صدقه است.

 18) باعث نوشته شدن چهار ثواب بزرگ برای خود است.

 19) خداوند نه صف از ملائکه پشت سر نمازگزار قرار می‌دهد.

 20) کلید رفتن به بهشت و جواز عبور از پل صراط است.

 21) زینت آخرت و نور مؤمن در آخرت است.

 22) نماز شب همچون سایبانی در روز قیامت است بر سرش.

 23) نماز شب لباس بدن نمازگزار است در روز قیامت درحالیکه همه عریانند.

 24) نماز شب در روز قیامت همچون نوری در برابرش است و چشم نمازگزار نماز شب در روز قیامت شادمان است.

 25) نماز شب میان شخص نمازگزار و آتش جهنم همچون حائلی فاصله می‌گذارد.

 26) میزان اعمال خوب نمازگزار در روز قیامت سنگین است.

 27) نماز شب همچون تاجی در روز قیامت است بر سرش.

 28) چراغی است برای تاریکی قبر و برطرف کننده وحشت تاریکی قبر است.

 29) نماز شب همچون مشعلی نورانی است در تاریکی قبر.

 30) نماز شب، نمازگزار را از عذاب قبر ایمن می‌کند و برات آزادی از آتش جهنم است.

 

فواید دنیوی نماز شب

خداوند مشتاق کیست؟

خداوند متعال به یکی از صدیقین وحی نمود که برای من بندگانی هستند که مرا دوست می‌دارند و من هم آنها را دوست می‌دارم، آنان مشتاق من، و من هم مشتاق آنها هستم، و آنها مرا در یاد دارند و من هم به یاد آنان هستم، آنها به من نظر دارند، و من هم به آنها نظر دارم، پس اگر تو قدم جای قدم آنها بگذاری، تو را هم دوست خواهم داشت و اگر از راه آنها منحرف شوی عقوبتت خواهم نمود.

آن صدیق گفت: معبود من! نشانه آنها که مورد توجّه تو هستند چیست؟

خطاب رسید: آنان روزها همچون چوپان مهربانی که مواظب گوسفندان خود هست به سایه می‌نگرند و منتظر آمدن شب هستند، و همان گونه که پرندگان هنگام غروب با شور و شوق عازم آشیانه خود می‌گردند. اینان هم با همین حال به استقبال غروب خورشید می‌روند، پس آنگاه که شب فرا رسید، و تاریکی همه جا را فرا گرفت، و فرش‌ها پهن و همه گرد هم جمع شدند و هر دوستی با دوست خود خلوت نمود اینان در برابر من به پای می‌ایستند و صورتهای خود را بر خاک می‌نهند، و با تلاوت آیات قرآن به مناجات و گفتگوی با من برمی‌خیزند، و نعمتهای مرا سپاس می‌گویند. پس آنان را می‌بینی که گاه گریه می‌کنند، و گاه شیون سر می‌دهند، گاه آه می‌کشند، و گاه از معاصی و گناهان شکوه می‌کنند، گاه ایستاده و گاه نشسته، و گاهی در حال رکوع، و گاه در سجده هستند، و آنچه را که به خاطر من تحمل آن می‌کنند، همه را می‌بینم، و شکوه‌هائی که از محبت من بر لب دارند می‌شنوم.

اولین چیزی که به آنها عطا کنم سه چیز است یکی اینکه نور خودم را در دلهای آنها بیفکنم در نتیجه همانگونه که من از آنها آگاهم، آنها نیز از من با خبر خواهند بود، دوم اینکه اگر آسمانها و زمینها و آنچه را که در این میان هستند در میزان آنها ببینم باز آن را کم خواهم دانست، سوم رو سوی آنها می‌کنم، و آیا اگر کسی من رو سوی او آورم، احدی می‌تواند بداند که چه به او عطا خواهم نمود. (اسرار الصلاة، حاج میرزا ملکی تبریزی، ص 455).

رسول خدا (ص) در مورد فواید دنیوی نماز شب می‌فرماید:

    پیامبر (ص) فرمودند: یا علی پنج چیز دل را روشن می‌کند. 1- بسیار قل هو الله خواندن،2- کم خوراکی، 3- مجالست با علما، 4- نماز شب، 5- رفتن به مسجد برای نماز.

 - رسول خدا (ص) فرمود: هنگامیکه آخر شب فرا می‌رسد خداوند منزّه می‌فرماید: آیا دعا کننده‌ای هست تا اجابتش کنم؟ آیا درخواست کننده‌ای هست تا حاجاتش را عطا کنم؟ آیا استغفار کننده‌ای هست تا او را بیامرزم؟ آیا توبه کننده‌ای هست تا توبه‌اش را بپذیرم؟

 - از پیامبراکرم (ص) نقل است که فرمودند: هر بنده‌ای که توفیق نماز شب را پیدا کند از روی اخلاص وضو بگیرد و با نیت پاک و قلب سلیم و بدن خاشع و چشم گریان، پروردگار را بخواند، خداوند نه صف از ملائکه بی‌شمار را پشت سر او قرار می‌دهد و به عدد آنها درجات معنوی او را بالا می‌برد.

- پیامبر (ص) به جبرئیل فرمودند: مرا پند ده.

جبرئیل گفت: ای محمد، هر چه می‌خواهی عمر کن اما بدان که سر انجام خواهی مرد، و به هر چه می‌خواهی دل ببند اما بدان که سرانجام از آن جدا خواهی شد و هر عملی که می‌خواهی انجام بده ولی بدان سرانجام عملت را خواهی دید و نیز بدان که شرف مومن نماز شب اوست و عزتش در خود داری از ریختن آبروی مردم است.


تاریخ : جمعه 92/6/15 | 5:55 عصر | نویسنده : علی فاضلی | نظرات ()

عمرم به سر رسید نشد یارتان شوم

آقا نشد که لایق دیدارتان شوم

غفلت بساط کرد سر راه طفل دل

وایَم نشد که راهیِ بازارتان شوم

اصل اگر به عَرضه حسن تو می شدم

چیزی نداشتم که خریدارتان شوم

باری ز دوش حضرتتان بر نداشتم

شرمنده ام که تا به کجا بارتان شوم

ای حیدر زمانه غریبت گذاشتیم

در روز غم ولی نشد عمارتان شوم

با آنکه سر شکسته و سر خورده مانده ام

اذنم بده فدایی و سردارتان شوم

ماه خدا رسید و دلم آرزو نمود

مهمان کنار سفره افطارتان شوم

در روز انتقام شهیدان کربلا

آقا اجازه هست ز انصارتان شوم

در بین روزه و عطش و اشک و شور و شین

یک ذکر مستجاب بگویم فقط حسین


تاریخ : یکشنبه 92/4/30 | 11:17 عصر | نویسنده : علی فاضلی | نظرات ()

کی شود به دیوار کعبه تکیه کند و بانگ زند: «انا المهدی»؟

مکتب سرخ حسینی و سبز مهدوی در عین حال که برای جهانیان ‌برنامه‌ای جامع و پایان ناپذیر دارد، آمالش ظهور منجی است که پایان‌ بر ظلم‌ها و بی‌عدالتی‌های به پایان جهان باشد و پیش از فرا رسیدن روز قیامت، جهان را نیک سرشتی و عدل فراگیرد و نیمه شعبان، میلاد موعود عالمیان و منجی بشریت، فرصتی است تا دریابیم اگر سال‌ها از پس هم گذشت و جهان به مراد دل جهانیان نبود، روزگار تا ابد چنین نخواهد ماند.

انتظار فرا رسیدن روز جمعه‌ای و اینکه حضرتش بر دیوار کعبه تکیه کرده و فریاد زند: «انا المهدی» یکی از بزرگترین تفاوت‌های مکتب پویای شیعه با دیگر مکاتب اسلامی و مسیحی است. ما بازگشت موعود را آنچنان با گوشت و پوست انتظار‌ می‌کشیم، که دیگران چشم انتظار نیستند؛ انتظاری که از خطبه غدیر تاکنون پابرجاست.

شهید آیت‌الله بهشتی در این باره از پروفسور هانری کُربَن، استاد اسلام‌شناسی و سبک‌شناسی دانشگاه بردو در فرانسه، نقل می‌کند، اعتقاد به امام زمان یکی از مسائل بسیار زنده و ارزندة شیعه دوازده امامی است. برای اینکه آن حالت مردگی که در ما مسیحیان و در پیروان ادیان یا حتی مذاهب دیگر اسلامی، از نظر انقطاع ارتباط میان بشر و خدا وجود دارد، از مجرای رهبران الهی، آن حالت در شما شیعه دوازده امامی وجود ندارد.

با این حال به واسطه آنکه هنگامه ظهور منجی آخرالزمان و تشکیل حکومت عدل جهانی پیش از قیامت روایت شده، بسیاری به گفتارهایی تکیه می‌کنند که ظهور مهدی موعود (عج) در دورانی است که ظلم و جور جهان را فراگرفته، حال که خلاف این گفتار نیز وجود دارد و بنابراین برخی مومنین بر این باورند که باید از اصلاح جلوگیری کرد که این یک انحراف است و خوشبختانه اینک دیگر در سطح عمومی طرح نمی‌شود و رویکردی مترود تلقی می‌شود.

آنچه برای شیعیان تا زمان ظهور مهدی موعود یک تکلیف اساسی است، تلاش برای حفظ و توسعه پاکی در این جهان است و نباید امید به ظهور قائم آل محمد، ما را از هرگونه کوشش‌ برای بهبود نهضت‌مان غافل کند. هرچند جامعه سازی صددرصد ایده آل در دوره ظهورش تحقق عملی خواهد یافت، مسیر اصلاح در حد توان هر مسلمانی باز است و نباید از این فرصت‌ها به سادگی گذشت و اصلاح را به روز ظهورش موکول کرد.

هرچند حد کامل جامعه در دوران ظهورش محقق خواهد شد، برای فراهم سازی زمینه ظهور، بر هر مسلمان و معتقدی به ظهور مهدی موعود، تکلیف است که در پی جامعه‌ای با حد نصاب ضروری باشد تا اگر تک تک جهانیان در برافراشتن پرچم عدل، همراه میراث‌دار پیامبرداران نبودند، دست‌کم حلقه‌های بزرگی بشری، محبوبمان را در بر گیرد و او را در برپایی عدل الهی همراه کند.

در عین حال ضروری است با درس گرفتن از تاریخ و رخدادهای معاصر، برای ظهورش وقت مشخص نکنیم تا خدای ناکرده در زمره «کذاب الوقّاتون» قرار نگیریم و با فرارسیدن نشانه‌هایی که با اسلوب‌های غیرقابل اطمینان تعبیر کرده‌ایم و چه بسا از اساس اشتباه باشد و عدم ظهور حضرتش، جمعی را از تحقق این واقعه بزرگ ناامید و دلسرد ننماییم. جهان در پی دلدار است و دلدار همین جاست؛ بنابراین، به همان میزان که برای خروجش از پس پرده دیدگانمان دعا می‌کنیم، برای تحقق جامعه‌ای سرشار از عدل و داد بکوشیم و قلب امام غایبمان را شاد کنیم. 

 


تاریخ : چهارشنبه 92/4/26 | 7:45 عصر | نویسنده : علی فاضلی | نظرات ()

 مختصری از زندگی نامه امام زمان(عج)

حضرت مهدی(عج) معصوم چهاردهم و امام دوازدهم شیعیان یک سال و یک ماه پس از ازدواج امام حسن عسکری (ع) و نرجس خاتون به دنیا آمد که بنا بر بیشترین روایت ایشان روز جمعه نیمه شعبان 255 هجری قمری متولد شده‌اند.

او پیش از آفتاب چشم به این جهان گشود تا همیشه آفتاب را پشت سر قرار دهد و شب این میلاد خجسته را «شب برات»، «شب مبارک» و «شب رحمت» خوانند. شیخ صدوق نقل می‌کند نرجس خاتون روزی مشاهده می‌کند که نوری وارد بدن او می‌شود و به امام حسن عسکری موضوع را می‌گوید و امام وی را نوید به بارداری امام زمان می‌دهد و می‌فرماید: پسری خواهی آورد که پس از من جانشین من خواهد بود.

زمانی که امام حسن عسکری در سال 260 هجری به شهادت رسیدند حضرت مهدی(عج) پنج ساله بود و بر پیکر این امام همان نماز خواند.

یگانه منجی عالم بشریت پس از تولد حدود پنج سال تحت سرپرستی پدر بزرگوارشان امام عسکری(ع) به صورت نیمه مخفی زندگی کرد. یکی از کارهای بسیار مهمی که پدر امام زمان(عج) در این دوره انجام داد این بود که امام مهدی(عج) را به بزرگان شیعه معرفی کردند تا در آینده در مسئله امامت دچار اختلاف نشوند.

 

غیبت صغری پس از شهادت حضرت امام حسن عسکری(ع) در سال 260 آغاز شد و تا سال 329 ادامه پیدا کرد. در این دوره حضرت مهدی(عج) از طریق چهار نائب به اداره امور مردم می‌پرداختند.

دوره غیبت کبری نیز با پایان یافتن غیبت صغری و از سال 329 هجری قمری شروع شد و تا زمانی که خداوند مصلحت بدانند ادامه خواهد داشت. در این دوره پاسخ به پرسش‌ها و احکام مردم بر عهده نایبان عام آن حضرت است و حضرت نایب خاصی برای این دوره معرفی نکرده‌اند.

پس از ظهور، امام زمان(عج) بر اساس احکام اسلام حکومت واحد جهانی تشکیل خواهند داد که در سایه آن سرتاسر عالم پر از عدل و داد خواهد شد.

امام زمان(عج) هم اکنون زنده است و به خواست خداى متعال تا زمانى که قیام کند و جهان را از عدالت بهره‏‌مند سازد، زنده‏ خواهد بود. سپس چند سال حاکم على‏ الاطلاق روى زمین خواهد شد که مدت آن در روایات به طور مختلف هفت، هشت، 9، 10 و 19 سال تعیین شده است که هر سال آن برابر با 10 سال فعلى ما است.


تاریخ : دوشنبه 92/4/3 | 10:52 عصر | نویسنده : علی فاضلی | نظرات ()

سلام ای ذکر خاص حق ثنایت                درود ای گفته احمد من فدایت

تو فرقانی تو یاسینی تو طاها                  تو زهرائی تو زهرائی تو زهرا

تو حبل محکم حبل المتینی                          امید رحمة للعالمینی

تو بسم الله سماواتت کتابند                      تو خورشیدی و عالم آفتابند

جنان یک سبزه از دامان باغت                   جهان یک شعله از نور چراغت

ملک موج لطیفی از نگاهت                   فلک گردی حقیر از خاک راهت

حیات عشق از خون حسینت                بلندی خاک بوس زینبینت

شرافت مستمند صبح خیزت                 حیا تصویری از ظلّ کنیزت

نیایش سائل بیت گِلینت                      دعا را سجده بر خاک جبینت

مزار مخفی ات مخفی است در دل            سبک مغزان تو را جویند در گل

کرامت خشتی از قصر بلندت              سخاوت تا قیامت مستمندت

امامان آبرومند جلالت                      امیرمؤمنان محو کلامت

محمّد (ص) عاشق راز و نیازت             خدا فخریّه دارد بر نمازت

ضمیر خلق، در آئین? تو                      بهشت قرب احمد سینه تو

فلک در سیر خود کشتی، تو نوحی        ملک با آن لطیفی تن، تو روحی

تو نور قلب احمد خان? تو                تو شمع و انبیا پروان? تو

همه جسم ضعیفند و تو جانی            همه قطره تو بحر بیکرانی

تو دریا کشتی ات دل های آگاه           تو کوثر ساقی فیضت یدالّه

ملک یا حور یا آدم چه هستی          خدا داند خدا داند که هستی

جهان از رازها بس پرده انداخت      سر موئی تو را نشناخت نشناخت

الا ای مام باب آفرینش                  همه ذریه ات ارباب بینش

تو چونان دختی ای دادار منظر             که باب خلقتت فرموده مادر

تمام آفرینش پای بستت            محمّد (ص) خم شد و بوسید دستت

تو ابر و انبیا باران فیضت                 بهشت از آبرو داران فیضت

 


تاریخ : سه شنبه 92/2/10 | 8:1 عصر | نویسنده : علی فاضلی | نظرات ()
<   <<   6   7   8   9   10   >>   >
طول ناحیه در قالب بزرگتر از حد مجاز
.: Weblog Themes By SlideTheme :.


 • ریحان باکس
 • 

  مقتدر مظلوم :: نوای وبلاگ

  کد مداحی آنلاین برای وبگاه
  
  نجوم | آپلود
  کبوتران زمینی | گالری عکس
  بازی آنلاین | قیمت طلا
  کد لحظه شمار غیبت امام زمان برای وبلاگهای مهدویت